Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

27.05.2024

Zorganizowaliśmy dwa Dni Otwartych Możliwości!

 

Dni Otwartych Możliwości, czyli tegoroczna formuła dni otwartych naszej Uczelni spotkała się z dużym zainteresowaniem osób chcących studiować w UMLub. 80 tematów zrealizowanych zajęć warsztatowych, setki uczestników ze szkół średnich regionu i spoza Lubelszczyzny, dziesiątki inspirujących rozmów ze studentami i z wykładowcami o samych studiach, a także ciekawe pokazy i prezentacje z obszaru wiedzy medycznej i farmaceutycznej. Wszystko to miało miejsce podczas pikniku edukacyjnego w dniach: 22-23 maja 2024 roku.

 

W wydarzeniu wzięło udział ponad 30 szkół, które zarejestrowały się na warsztaty – w tym z Rzeszowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Warszawy, Biłgoraja i Tarnobrzega. Potencjalnych kandydatów na studia otoczyli opieką zaangażowani pracownicy oraz studenci z organizacji studenckich: Studenckiego Towarzystwa Naukowego, Samorządu Studenckiego, kół naukowych, Zespołu Pieśni i Tańca oraz Chóru Akademickiego UMLub.

 

W ramach konferencji Medycznego Forum Edukacyjnego odbyła się wojewódzka Gala Perspektyw, podczas której wyróżniono 10 najlepszych Liceów i Techników w woj. lubelskim.

https://www.facebook.com/perspektywy

 

Rekordowa liczba, bo aż 14 drużyn wzięło udział w tym roku w Zawodach Licealnych SimChallenge 2024. Rywalizacja była bardzo wyrównana ale na podium ostatecznie znalazły się następujące drużyny:

  1. I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju
  2. Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
  3. I Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica w Lublinie.

 

Samych uczestników wydarzenia zapytaliśmy, czego doświadczyli podczas Dni Otwartych Możliwości:

 

„Zajęcia praktyczne, oczywiście anatomia króluje..., ale nie tylko, bo byliśmy z uczniami na kilku warsztatach i wszystkim bardzo się podobało. Również wczorajsze podsumowanie współpracy ze szkołami i konkurs SimChallenge, w którym uczestniczyli uczniowie z bardzo pozytywnymi wrażeniami i już wiem, że chcieliby się zmierzyć także w przyszłym roku. Sama organizacja wydarzenia jest bardzo fajna, każdy może skorzystać z różnych stoisk, dowiedzieć się podstawowych zasad procesu rekrutacji, porozmawiać ze studentami no i utwierdzić się w swoim wyborze, albo przekonać się do tego, że warto studiować na Uniwersytecie Medycznym" – dr Dorota Tkaczyk, nauczycielka, IX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie.

 

„Przyszedłem tutaj z czystej ciekawości! Wyjątkowo podobało mi się położnictwo! To może być przyszłościowy kierunek. Doświadczyłem, jak to jest nosić dziecko w łonie. Wrażenia wyjątkowe! Poza tym jest tutaj przemiła obsługa każdego ze stoisk i rzetelne informacje, których mogłem się dowiedzieć" – Uczeń II LO z Lubartowa.

 

„Przyjechałyśmy z Białej Podlaskiej, z LO im. Józefa Kraszewskiego. Jesteśmy zainteresowane kierunkiem lekarskim albo lekarsko-dentystycznym. Niestety nie udało nam się już dostać na warsztaty, ale byłyśmy na wycieczce po kampusie i zobaczyłyśmy halę sportową. Mam w planach obejść wszystkie stoiska, bo jest bardzo ciekawie" – Anita.

 

„Kandydaci pytali nas, na czym polega ten kierunek, jak wyglądają studia i czego się uczymy. Opowiadaliśmy o pracy na zwierzętach, mieliśmy stanowisko rozpoznawania roślin w ramach Farmakognozji. Mamy też stanowisko pomiaru tkanki tłuszczowej i ciśnienia oraz broszury o naszym kierunku" – Izabela i Kacper, studenci Farmacji UMLub.

 

Podobne wydarzenie z pewnością zorganizujemy za rok.

 

 

Galeria zdjęć

 

 

Fot. Olga Matosiuk

Uczelnia

Kalendarz

Lipiec 2024