Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

05.06.2024

26 maja odbyła się 10. jubileuszowa edycja „UMLub Show”

26 maja 2024r. odbyła się 10. jubileuszowa edycja medycznego przedstawienia, lecz w nowej odświeżonej wersji – „UMLub Show”.

 

W tym roku, chcąc stworzyć widowisko teatralne integrujące zarówno starszą widownię pamiętającą jeszcze „Uniwersytet Magiczny” i naszych młodszych kolegów, którzy nie mieli możliwości uczestniczyć w poprzednich edycjach, wykorzystaliśmy motyw znany nam wszystkim z dziecięcych lat „Akademii pana Kleksa”. W ten sposób powstała „Akademia Pana K.” historia Adasia Niezgódki, maturzysty, który w dni otwarte odwiedza magiczną uczelnię pełną absurdu, groteski i sarkazmu.

 

Adaś wraz z zatroskanymi rodzicami przed bramą Uczelni spotkali postać nietuzinkową, jedyną w swoim rodzaju pana Kleksa, który zaprosił naszego głównego bohatera do odkrycia murów akademii. Młody Niezgódka zwiedził liczne kierunki studiów, które jednak nie były takie, jakie doskonale znamy z książek i własnego doświadczenia. Anatomia okazała się istną musztrą wojskową, na farmakognozji kazali jeść studentom trujące rośliny, a na dietetyce rządy przejęła pani Krysia rzucająca talerzami na prawo i lewo. Dla studentów analityki spędzających cały dzień nad próbówkami i szkiełkami, odwiedziny Adasia okazały się nie lada wyzwaniem, na stomatologii uczyły wróżki zębuszki, a o kosmetologii można byłoby nakręcić film z Kenem i Barbie w roli głównej. Można by powiedzieć istne wariatkowo! Jednak wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej - UMLub jest jedyny w swoim rodzaju, a studiowanie tutaj to istna bajka!

 

W tym miejscu należą się wielkie brawa dla wszystkich występujących, zarówno dla studentów, jak i prowadzących. Bez nich to przedstawienie nie byłoby takie same. Ogromne podziękowania kierujemy dla:

Prof. dr hab. n. med. Kamila Torres, Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki

Dr hab. n. med. Karola Rawicza-Pruszyńskiego, Prof. Uczelni

Dr hab n. med. Anny Steć, Prof. Uczelni

Dr n. farm. Aleksandry Józefczyk, Prof. Uczelni

Dr n. med. i dr n. o zdr. Jacka Baja, Prof. Uczelni

Dr n. med. Grzegorza Witkowskiego, Prof. Uczelni

Dr n. med. Jana Warchoła

Dr n. med. Justyny Wyroślak-Najs

Dr n. med. Macieja Korpysza

Dr n. med. Izabeli Tkacz

Dr n. med. Magdaleny Piskórz

Dr n. med. Mateusza Kistera

Dr n. med. Remigiusza Czerkiesa

 

Całe wydarzenie miało charakter charakter charytatywny wszystkie fundusze z dystrybucji biletów oraz licytacji voucher’ów zostaną przekazane na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie w celu zakupu rozkładanych foteli dla rodziców najmłodszych pacjentów. Nasi widzowie oraz osoby biorące udział w licytacjach okazali się niezwykle szczodrzy i o wielkich sercach  zebraliśmy 10 000zł!

 

Nie pozostaje nic innego, jak czekać z utęsknieniem na kolejną edycję!

 

Organizatorka „UMLub Show vol. 2”

Marcelina Podleśna

 

 

Galeria zdjęć

 

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024