Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

11.06.2024

Zapraszamy na 55. Zjazd Okulistów Polskich

55. Zjazd Okulistów Polskich odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2024 r. w Lublinie. Jest to największe wydarzenie okulistyczne w Polsce, które w tym roku zgromadzi około 1000 uczestników. Lublin stanie się stolicą POLSKIEJ OKULISTYKI!

 

Organizatorzy pamiętają, że należy pielęgnować dobre wzorce i tradycję, co podczas wykładu zaprezentuje były, wieloletni Kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki UM w Lublinie – prof. dr hab. Zbigniew Zagórski – podczas wykładu w Sesji Inauguracyjnej „Historia okulistyki lubelskiej 1945-2024”. Organizatorem Zjazdu jest Polskie Towarzystwo Okulistyczne oraz Klinika Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego, Katedry Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kierowana przez prof. dr hab. Jerzego Mackiewicza.

 

Tematami wiodącymi tegorocznej edycji Zjazdu będą: Rogówka, Zapobieganie Ślepocie, Jaskra, Siatkówka. W ramach sesji plenarnych zostało przyjętych ponad 200 prac, które przez trzy dni obrad będą omawiane przez autorów prac oraz ekspertów w zakresie okulistyki.  
Będziemy gościć w miejscu wyjątkowym – w Centrum Spotkania Kultur. Lublin jest jednym z najważniejszych i najprężniejszych ośrodków akademickich w Polsce i niekwestionowanym liderem w Polsce we współpracy ze wschodnimi partnerami. Dlatego podczas Zjazdu odbędzie się Sesja Krajów Europy Środkowo-Wschodniej z udziałem gości m.in. z Ukrainy i Litwy. Podczas Zjazdu odbędą się liczne kursy szkoleniowe, a następnie warsztaty praktyczne. Zaproszenie na Zjazd przyjęło wielu wybitnych specjalistów z Polski oraz z zagranicy, łącznie to ponad 80 ekspertów w dziedzinie okulistyki. Udział tych specjalistów jest gwarancją przekazania najnowszej wiedzy. Polska okulistyka jest na światowym poziomie, co potwierdza realizację w ramach Zjazdu Sesji Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego EVER (ang. European Association for Vision and Eye Research) z udziałem gości z Francji, Finlandii oraz Hiszpanii.

 

Sesja Inauguracyjna odbędzie się także z udziałem gości zagranicznych z Niemiec, Francji, Finlandii, którzy od lat współpracują z okulistami z Polski, co zaowocowało wspólnymi publikacjami oraz udziałem w wielu międzynarodowych badaniach naukowych.

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Panią Minister Zdrowia, Wojewodę Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Lublina, Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, Prezesa Lubelskiej Izby Lekarskiej, JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Prorektora CM Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Organizatorzy Zjazdu otrzymali także wsparcie Lubelskiego Convention Bureau oraz Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, m.in. w promocji wydarzenia.

 

Programu 55. Zjazdu Okulistów Polskich

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorzy

 

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024