Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

11.06.2024

Za nami Piknik Rodzinny Pracowników UMLub

W niedzielę 9 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Studium Wychowania Fizycznego i Zespół ds. Socjalnych zorganizowały Piknik Rodzinny Pracowników UML.

 

Nawet deszczowa pogoda nie pokrzyżowała planów zorganizowania imprezy o charakterze rekreacyjno-sportowym dla naszych pracowników i ich rodzin. Zgromadzonych powitała i zaprosiła do zabawy Prorektor ds. Osobowych i Rozwoju Kadry prof. dr hab. n. med. Dorota Krasowska.


W nowoczesnej hali sportowej każdy mógł znaleźć dla siebie ofertę na przyjemne spędzenie czasu. Dzieci i rodzice chętnie uczestniczyli w zaplanowanych konkurencjach sportowych. Duch rywalizacji i radości ze wspólnie osiągniętych sukcesów unosił się nad boiskiem.

 

Początek imprezy wyznaczono na godz. 10:00. Nad całością i częścią organizacyjną czuwała dr n. o zdr. Agnieszka Kotwica, prof. ucz., kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz pracownicy Studium. Konkurencje sportowe i ich przebieg koordynowała mgr Kamila Oleszczak.

 

Na początku zaczęliśmy od rozgrzewki dla wszystkich uczestników a potem na parkiecie odbywały się różnorodne konkurencje drużynowe i indywidualne, zarówno dla najmłodszych jak i tych całkiem starszych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rywalizacje grupowe, takie jak przeciąganie liny, przetaczanie lub dźwiganie opon samochodowych. Nie zabrakło meczu piłki siatkowej. Hitem imprezy okazała się gra dla całych rodzin w BINGO.

 

Przed osobami lubiącymi samotne zmagania wznosiła się gigantycznie wysoka 15. metrowa ściana wspinaczkowa, po której w asyście instruktorów każdy mógł (w specjalnej uprzęży) wspinać się jak najwyżej, próbując swoich sił.

 

Z drugiej strony, najmłodsi uczestnicy, którzy jeszcze nie czują ducha konkurencji sportowych, mieli zapewnione przez firmę FanFara Filipa Gierszona inne atrakcje, w tym zabawy taneczne, malowanie twarzy, pokazy wielkich baniek mydlanych, modelowanie balonów, dmuchane zjeżdżalnie. Humory dopisywały do końca.

 

Dziękujemy kierownikowi Hali Widowiskowo-Sportowej i Obiektu Dydaktycznego Ośrodka Medycyny Doświadczalnej mgr Michałowi Mazurowi, kierownikowi Sekcji Zarządzania i Eksploatacji Nieruchomościami mgr inż. Radosławowi Sierpińskiemu i pracownikom Działu Administracyjno-Gospodarczego, którymi kieruje mgr Katarzyna Adamczyk, za profesjonalną obsługę i udostępnienie budynku.

 

Za rok bawimy się ponownie.

 

Joanna Biegalska

Koordynator Zespołu ds. Socjalnych

Fot. mgr Luiza Szarecka

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024