Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

12.03.2025

Nowi konsultanci wojewódzcy powołani

Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorski 10 marca 2025 r. wręczył powołania nowym konsultantom wojewódzkim

– specjalistom z Uniwersytetu Medycznego W Lublinie. 

 

W dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej rolę konsultanta wojewódzkiego pełnił będzie dr n. med. Wojciech Świątkowski, adiunkt w Katedrze i Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii został dr hab. n. med. Andrzej Głowniak, prof. uczelni – kierownik Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii oraz Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Dr hab. Andrzej Głowniak jest specjalistą w leczeniu zaburzeń rytmu serca i realizatorem wielu innowacyjnych zabiegów techniką ablacji.

 

Do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży powołana została dr n. med. Agata Makarewicz, adiunkt w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Powyższe powołania zostały wręczone z datą 1 lutego 2025 roku.

 

Od 1 marca 2025 r. na nową kadencję w roli konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego

i położniczego powołana została dr hab. n. o zdr. Agnieszka Bień, prof. uczelni – prodziekan i kierownik Katedry Rozwoju Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

 

Serdecznie gratulujemy!

Źródło:

gov.pl

 

Fot. LUW

 

 

 

 

Uczelnia

Kalendarz

Marzec 2025