Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Kalendarium

2021-09-08 - 2021-09-08

LubTech-Digital Health 2021 – konferencja dedykowana cyfrowemu zdrowiu

Klaster Lubelska Medycyna zaprasza do udziału w konferencji "LubTech-Digital Health 2021" dedykowanej cyfrowemu zdrowiu.

 

Wydarzenie odbędzie się w trybie hybrydowym w dniu 8 września 2021.

 

 

Inicjatywa konferencji powstała w środowisku Klastra Lubelska Medycyna – największego klastra w obszarze zdrowia i medycyny w Polsce.

 

Wydarzenie jest skierowane do szerokiego grona interesariuszy związanych z obszarem zdrowia.

 

Podczas konferencji poznamy aktualne trendy, priorytety rozwojowe, wdrażane rozwiązania i nowe projekty.

 

Zaprezentujemy najważniejsze instytucje tworzące system wsparcia dla innowacji w zdrowiu oraz ich rolę w systemie. Omówimy rolę użytkownika końcowego, technologiczne, prawne, ekonomiczno-społeczne i etyczne bariery wdrożeń i komercjalizacji.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
 

 

Zapraszamy na stronę konferencji LubTech-Digital Health 2021.

 

 

 

 

PANEL II: Transformacja cyfrowa w systemie opieki medycznej – dotychczasowe doświadczenia i nowe perspektywy

Wykorzystanie nowoczesnych technologii i rozwiązań cyfrowych w medycynie to z jednej strony wyzwanie dla systemu ochrony zdrowia, a z drugiej szansa na nową jakość, większą dostępność specjalistycznych usług medycznych i dalsze perspektywy rozwoju.

 

Nowoczesne technologie, wielowymiarowe rozwiązania cyfrowe i telemedycyna tworzą jeden z filarów współczesności. Stają się tym bardziej nieocenione, im bardziej są niezbędne w wymagającej dobie pandemii. Zmniejszenie kosztów leczenia szpitalnego, skrócenie czasu hospitalizacji czy zapewnienie kompleksowości opieki nad pacjentami, to tylko niektóre z pozytywnych efektów włączenia nowoczesnych rozwiązań do systemu ochrony zdrowa.

 

Dla Lubelszczyzny ma to znaczenie tym większe, że dostęp do specjalistycznych usług medycznych w regionie skupiony jest w dużych ośrodkach miejskich, na czele z Lublinem i każde rozwiązanie „zbliżające” pacjentów do lekarza specjalisty i diagnostyki jest ważne i potrzebne. Populacja województwa  lubelskiego  jest  nieco  starsza  niż  populacja Polski, co skutkuje mniejszą mobilnością pacjentów w dostępie do  diagnostyki i leczenia.

 

W najnowszej strategii rozwoju regionalnego transformacja cyfrowa w zakresie medycyny i opieki zdrowotnej jest czołowym priorytetem, a jego realizacja będzie możliwa w szczególności dzięki tworzeniu Wschodniego Centrum Medycyny Cyfrowej przy UMLub, a istotną rolę odegra nowa jakościowo forma współdziałania lubelskich uczelni w ramach tworzonej Lubelskiej Unii Cyfrowej.

 

Właśnie o tym mówić będą przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej podczas konferencji LubTech – Digital Health 2021 zaplanowanej na 8 września w formie hybrydowej.

 

Panel dyskusyjny poświęcony transformacji cyfrowej w systemie opieki medycznej, dotychczasowym doświadczeniom i nowym perspektywom poprowadzi prof. dr hab. Marek Niezgódka, Dyrektor Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Przewodniczący Rady ds. Cyfryzacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Nowoczesne rozwiązania cyfrowe w medycynie? Jesteśmy na TAK!

 

Weź udział w wydarzeniu i skorzystaj z doświadczeń specjalistów. Dowiedz się więcej o kierunkach rozwoju telemedycyny w takich dziedzinach jak m.in. okulistyka, neurologia, neurochirurgia, kardiologia, diabetologia, dermatologia, radiologia czy anestezjologia. Poznaj elementy nowoczesnej sieci współpracy i rolę Wschodniego Centrum Medycyny Cyfrowej.

 

Może ta przestrzeń jest również dla Ciebie?

 

Sprawdź na własnej skórze!

 

Nasz cel to współpraca i działanie

 

 

Preferowani odbiorcy/słuchacze panelu:

  • pracownicy jednostek ochrony zdrowia
  • przedstawiciele władz samorządowych jako podmiotów tworzących dla jednostek leczniczych przedsiębiorcy w sektorze usług cyfrowych i innowacji przedstawiciele ngo's, w szczególności organizacji pacjentów i prowadzących działalność statutową w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia

dodaj do mojego kalendarza google

Uczelnia

Kalendarz

Październik 2021