Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Kalendarium

2023-04-01 - 2023-04-01

Skonsultuj z Farmaceutą – akcja edukacyjna Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji

 

„Skonsultuj z Farmaceutą” to ogólnopolska akcja edukacyjna tworzona przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. Przy naszym Uniwersytecie działa prężnie jeden z oddziałów Towarzystwa.

W ramach wydarzenia w dniu 1 kwietnia 2023 (sobota) w godzinach 11:00-17:00 (w Galerii VIVO!) studenci – wolontariusze z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie będą przeprowadzać bezpłatne konsultacje.


Tematem przewodnim akcji jest astma, czyli choroba charakteryzująca się stanem przewlekłego zapalenia dróg oddechowych.

 

W trakcie trwania akcji wolontariusze odpowiedzą na pytania związane z profilaktyką, diagnostyką i leczeniem schorzeń układu oddechowego. Zostali do tego przygotowani podczas ogólnopolskiego, jak i lokalnego szkolenia.

Głównym założeniem akcji jest uświadomienie społeczeństwa, że farmaceuci nie tylko wydają leki, ale również udzielają porad. To ogromna i odpowiedzialna rola w procesie edukacji i profilaktyki zdrowotnej. Dlatego też, oprócz stanowisk ściśle związanych z diagnostyką chorób układu oddechowego (tj. badanie spirometryczne, test słomki i edukacja o nadciśnieniu płucnym, pomiar saturacji), zostały przygotowane oddzielne stanowiska o tematyce leku pochodzenia roślinnego i technologii postaci leku.

 

Na miejscu będzie możliwość dokonania pomiaru glikemii i ciśnienia tętniczego. Dodatkowo podczas trwania akcji cały czas wśród studentów będzie obecny magister farmacji, który udzieli porad i odpowie na najbardziej nurtujące pytania uczestników.

 

Zapraszamy!


dodaj do mojego kalendarza google

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2023