Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

24.05.2021

Liga Cyfryzacji Uniwersytetów Lubelskich

24 maja w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, z udziałem Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, odbyło się spotkanie rektorów lubelskich uczelni publicznych w ramach Ligi Cyfryzacji.

 

 

 

Liga Cyfryzacji

 

Lubelskie uczelnie wyższe chcą stworzyć Ligę Cyfryzacji. Wspólny pomysł ma ułatwić przepływ dokumentów miedzy uniwersytetami i poprawić bezpieczeństwo działu archiwów. Liderem projektu jest Uniwersytet Medyczny, inicjatywę wspiera minister edukacji i nauki.

 

Źródło:

TVP 3 Lublin

 

Ściślejsza współpraca uczelni ku rozwojowi nauki i edukacji. Liga Cyfryzacji Uniwersytetów Lubelskich już po pierwszym spotkaniu

 

Wspólne działania lubelskich uczelni mają pomóc między innymi w sprawnym wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w nauce i edukacji. Dziś odbyło się inauguracyjne posiedzenie Ligi Cyfryzacji Uniwersytetów Lubelskic

Źródło:

Radio Lublin

 

Wspólna baza naukowa dla wszystkich uczelni z Lublina

 

Uczelnie z naszego miasta będą wymieniać się pomysłami i efektami badań. Pomoże w tym Liga Cyfryzacji Uniwersytetów Lubelskich.

Źródło:

Radio Centrum

Lubelskie uczelnie łączą siły. Rektorzy chcą powołać Ligę Cyfryzacji

 

Uczelnie z Lublina łączą siły, a owocna współpraca przełożyła się na powstanie Ligi Cyfryzacji Uniwersytetów Lubelskich. Impulsem do jej stworzenia była pandemia koronawirusa, która wpłynęła na sferę nauki, dydaktyki i ochrony zdrowia.

 

Źródło:

lubelski.pl

 

Powstała Liga Cyfryzacji Uniwersytetów Lubelskich

 

W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie Ligi Cyfryzacji Uniwersytetów Lubelskich, w którym udział wzięli rektorzy i prorektorzy pięciu lubelskich publicznych uczelni wyższych: UM, UMCS, PL, UP i KUL. Połączyli siły, by wymieniać myśli, koncepcje i pomysły oraz wspólnie wdrażać innowacyjne rozwiązania informatyzacji i cyfryzacji w zakresie nauki, edukacji, a także ochrony zdrowia.

 

Źródło:

Kurier Lubelski

Uczelnia

Kalendarz

Grudzień 2021