Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

13.09.2021

Piknik prozdrowotny „Zadbaj o zdrowie”

Na zdjęciu widać dzieci podczas zabawy. W tle stoiska-namioty Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Piknik „Zadbaj o zdrowie”, 11 września 2021, Plac Zamkowy

W Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, 11 września, na Placu Zamkowym w Lublinie odbył się prozdrowotny piknik „Zadbaj o zdrowie”. Wydarzenie połączono z akcją szczepień przeciw COVID-19. Chętni mogli wykonać badania profilaktyczne i skorzystać z porad specjalistów.  

 

W programie znalazły się także prelekcje edukacyjne, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz gry i konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży.

 

Na uczestników pikniku w utworzonym „miasteczku profilaktycznym” czekali medycy z ofertą bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, dietetycznych i fizjoterapeutycznych.

 

W strefie wiedzy „Fakty, nie opinie” przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: dr Aleksandra Józefczyk i dr Małgorzata Kozyra z Katedry i Zakładu Farmakognozji, mgr Martyna Kasela z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Farmaceutycznej oraz dr hab. Anna Woźniak z Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej występowali z prelekcjami edukacyjnymi.

 

W panelu dyskusyjnym poświęconym tematowi szczepień i szczepionek uczestniczył zaś prof. Krzysztof Tomasiewicz kierujący Katedrą i Kliniką Chorób Zakaźnych.

 

W organizację wydarzenia, oprócz Uniwersytetu Medycznego i szpitali klinicznych, włączyły się m.in.: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, służby mundurowe – Wojsko, Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna oraz instytucje wykonujące zadania z zakresu zdrowia publicznego.  

 

Na zdjęciu: Rektor UM w Lublinie podczas udzielania wywiadu dla telewizji.

„Jako uczelnia medyczna zareagowaliśmy na prośbę pana wojewody (dot. wsparcia i udziału w pikniku – przyp. red.) przede wszystkim dlatego, żeby być ze swoimi pacjentami. To jest najważniejsze i dlatego tu jesteśmy. (…) Jestem przekonany, że to, co teraz robimy ma sens” – podkreślił prof. Wojciech Załuska, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

 

 

W Lublinie odbył się piknik prozdrowotny

 

„Zadbaj o zdrowie” – piknik pod takim hasłem odbył się dziś na Placu Zamkowym w Lublinie. Były bezpłatne badania i konsultacje, panel ekspertów i mobilny punkt szczepień.

 

Wydarzenie zorganizował Lubelski Urząd Wojewódzki.

 

Badania wykonywali m.in. studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Źródło:

TVP 3 Lublin

 

 

Na placu Zamkowym w Lublinie trwa piknik prozdrowotny „Zadbaj o zdrowie”

 

11 września z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy odbędzie się w Lublinie prozdrowotny piknik „Zadbaj o zdrowie” połączony z akcją szczepień przeciw COVID-19.

 

Do godziny 15 na pl. Zamkowym znajdziemy „miasteczko profilaktyczne” w którym będzie można m.in. wykonać bezpłatne badania profilaktyczne oraz skorzystać z porad lekarskich, dietetycznych i fizjoterapeutycznych.

 

W programie również prelekcje edukacyjne prowadzone przez medyków i pracowników naukowych lubelskich uczelni.

 

Źródło:

Kurier Lubelski

 

 

„Zadbaj o zdrowie”. Podczas pikniku w Lublinie można było się zaszczepić

 

Można było wykonać badania profilaktyczne, skonsultować się z lekarzem, dietetykiem czy fizjoterapeutą. Wczoraj na pl. Zamkowym w Lublinie stanęło „miasteczko profilaktyczne”. Podczas pikniku „Zadbaj o zdrowie” można było także zaszczepić się przeciw COVID-19.

 

Źródło:

Dziennik Wschodni

 

 

Można się zaszczepić i skorzystać z bezpłatnych badań.

Trwa piknik prozdrowotny na placu Zamkowym w Lublinie

 

Piknik pod hasłem „Zadbaj o zdrowie” odbywa się na placu Zamkowym w Lublinie.

 

Każdy chętny może zaszczepić się przeciw COVID-19. Szczepienia są oferowane dzieciom i dorosłym. Pełnoletni otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

 

– Drugi cel pikniku to badania profilaktyczne – podkreśla rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. Wojciech Załuska. – Chodzi o szeroką edukację i profilaktykę. Nasza uczelnia ma dużą ofertę w zakresie identyfikacji m.in. problemów onkologicznych, nowotwór skóry, walki z otyłością. Mamy tutaj szereg wykładów związanych z kosmetologią, z ziołolecznictwem, z mikrobiologią lekarską. Będzie można zrobić też proste badania w postaci pomiaru poziomu cukru czy EKG z interpretacją. Są tutaj całe zespoły ze studentami i  przedstawiciele wszystkich moich szpitali klinicznych.

 

Źródło:

Radio Lublin

Uczelnia

Kalendarz

Październik 2021