Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

13.09.2021

W Lublinie powstanie Europejskie Centrum Innowacyjnej Terapii Chorób Plamki Żółtej

Ponad 32 mln dotacji z Ministerstwa Zdrowia na dalszy rozwój okulistyki w SPSK Nr 1

Europejskie Centrum Innowacyjnej Terapii Chorób Plamki Żółtej będzie prowadziło działalność w obszarze klinicznym, naukowym, w tym edukacyjnym, z nastawieniem na intensywną współpracę międzynarodową.

 

„Działania Centrum obejmować będą telemedyczną diagnostykę schorzeń siatkówki oka, cukrzycowego obrzęku plamki, retinopatii wcześniaczej, traumatologii, a także badania genetyczne i rozwój terapii genowych” – tłumaczy prof. Robert Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej SPSK nr 1 w Lublinie.

 

„Idea powstania Centrum zrodziła się 3 lata temu po licznych konsultacjach z podobnymi ośrodkami w Szwajcarii, Niemczech i USA (…) Dla pacjentów oznacza to w praktyce większą dostępność do specjalistycznego leczenia, programów lekowych i terapii eksperymentalnych” – dodaje.

 

Ośrodek będzie zlokalizowany w odrestaurowanym, zabytkowym budynku przy ul. Chmielnej 1. Dzięki dotacji w wysokości ponad 32 mln zł z Ministerstwa Zdrowia dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 możliwe będzie wyposażenie obiektu w infrastrukturę odpowiadającą najwyższym światowym standardom.

 

Środki na przebudowę zabytkowego pałacu kierownictwo resortu zdrowia przekazało gospodarzom podczas spotkania w dniu 13 września.

 

 

Fot. SPSK nr 1 w Lublinie

 

 

W Lublinie powstanie Europejskie Centrum Innowacyjnych Terapii Chorób Plamki Żółtej

 

W Lublinie powstanie Europejskie Centrum Innowacyjnych Terapii Chorób Plamki Żółtej. Centrum ma mieścić się w zabytkowym budynku przy ul. Chmielnej, na którego przebudowę SPSK 1 otrzymał dotację.

 

Źródło:

TVP 3 Lublin

 

W Lublinie będzie się można leczyć na europejskim poziomie. Klinika na ul. Chmielnej w Lublinie dostała 32,5 mln zł dotacji

 

Taką informację przywiózł podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Sławomir Gadomski. Podczas poniedziałkowej konferencji na ręce prof. Roberta Rejdaka, kierownika Kliniki Okulistyki Ogólnej i Katedry Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, przekazał symboliczny czek na kwotę 32 598 489 zł.

 

Źródło:

Kurier Lubelski

Europejskie centrum leczenia chorób plamki żółtej powstanie w Lublinie. Projekt za ponad 30 mln zł

 

Europejskie Centrum Innowacyjnych Terapii Chorób Plamki Żółtej powstanie w SPSK 1 w Lublinie. Ministerstwo Zdrowia przyznało ponad 32 mln dofinansowania do realizacji projektu.

 

Źródło:

Wyborcza.pl

 

„Szybka diagnostyka, lepsza aparatura, wartość dla pacjentów”. Dotacja dla lubelskiego szpitala

 

W Lublinie powstanie pierwsze Europejskie Centrum Innowacyjnej Terapii Chorób Plamki Żółtej. Placówka będzie mieścić się w zabytkowym budynku przy ulicy Chmielnej 1. Dotację na tę inwestycję uzyskał od Ministerstwa Zdrowia Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie.

 

Źródło:

Radio Lublin

 

 

 

Duże pieniądze na utworzenie Europejskiego Centrum Innowacyjnych Terapii Chorób Plamki w Lublinie

 

Znacząca dotacja z Ministerstwa Zdrowia dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 otwiera przed lubelskimi okulistami nowe perspektywy w leczeniu chorób oczu.

 

 

Źródło:

Liderzy Innowacyjności

 

32,6 mln zł dotacji na Centrum Innowacyjnej Terapii Chorób Plamki Żółtej

 

32,6 mln zł przyznało Ministerstwo Zdrowia na rozwój Centrum Innowacyjnej Terapii Chorób Plamki Żółtej w Lublinie. Inwestycja pozwoli na podwojenie liczby leczonych tu pacjentów.

 

Symboliczny czek na dotację dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie wręczono w poniedziałek.

 

Źródło:

Portal gospodarczy

Uczelnia

Kalendarz

Październik 2021