Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

18.11.2021

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego prof. Anselmowi Jünemannowi

Prof. Anselm Jünemann – autorytet w dziedzinie europejskiej okulistyki, który od lat współpracuje z lubelskim środowiskiem naukowym, otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Uroczystość nadania tego zaszczytnego wyróżnienia poprzedziło sympozjum naukowe pt. „Wzrok w centrum uwagi – lubelska okulistyka, nauka i współpraca” z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Medycznego (prof. Krzysztof Jóźwiak, prof. Robert Rejdak, prof. Konrad Rejdak) i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (prof. Wiesław Gruszecki).

 

 

 

Okulistyka: Lublin to ośrodek rangi światowej

 

O randze lubelskiej okulistyki debatowali światowej sławy naukowcy w Lublinie. Sympozjum pt. „Wzrok w centrum uwagi – lubelska okulistyka, nauka i współpraca” odbyło się w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego.

– Nie mamy się czego wstydzić. Mówią o nas inni, a to chyba najwyższa ocena – mówi profesor Robert Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Źródło:

Radio Lublin

 

 

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego prof. Anselmowi Junemannowi – zdjęcia.

 

Źródło:

Radio Lublin

 

Uhonorowanie legendy okulistyki

 

(Materiał w okolicach 16 min 57s)

 

 

Źródło:

Panorama Lubelska, TVP 3 Lublin

 

 

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego prof. Anselmowi Jünemannowi

 

W uroczystości, która odbyła się w czwartek (18.11) w Auli Collegium Maius UM w Lublinie przy ul. Jaczewskiego 4 wziąli udział rektor i senat uniwersytetu. Tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie został nadany autorytetowi w dziedzinie europejskiej okulistyki, prof. Anselmowi Jünemannowi.

 

Źródło:

Kurier Lubelski

Nowy doktor honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

 

W czwartek (18 listopada) w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nadano tytuł doktora honoris causa prof. Anselmowi Jünemannowi. Promotorem pracy doktorskiej profesora był dr n. med. Robert Rejdak, ceniony okulista.

 

Źródło:

lubelski.pl

 

 

Autorytet w dziedzinie okulistyki doktorem honoris causa UM w Lublinie

 

Prof. Anselm Jünemann z Centrum Okulistycznego Viselle w Erlangen otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uroczystość odbyła się 18 listopada w Auli Collegium Maius UM. Poprzedziło ją sympozjum „Wzrok w centrum uwagi – lubelska okulistyka, nauka i współpraca”.

 

Źródło:

Forum Akademickie

Uczelnia

Kalendarz

Grudzień 2021