Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

15.12.2021

Lublin. Lekarze od półtora miesiąca walczą o życie nastolatka niezaszczepionego przeciw COVID-19

 

Lekarze coraz częściej informują o ciężkim przebiegu COVID-19 u dzieci. Na oddziale intensywnej terapii jednej z lubelskich placówek od sześciu tygodni trwa walka o życie nastolatka. Chłopiec nie cierpiał na żadne choroby współistniejące ani nie przyjmował leków. Nie był jednak zaszczepiony.

 

Lekarze z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie coraz częściej obserwują młodych pacjentów na oddziałach covidowych. Na temat swoich obserwacji rozmawiała z Interią kierowniczka kliniki dr hab. n. med. Beata Rybojad.

 

Źródło:

msn wiadomości

Mógł się już zaszczepić, ale tego nie zrobił. Był zdrowy, nie miał żadnych chorób współistniejących. Sześć tygodni temu nastolatek po zakażeniu koronawirusem w ciężkim stanie trafił do Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Lekarze wciąż walczą o jego życie. - Teraz, w czwartej fali, trafiają do nas dzieci wcześniej całkowicie zdrowe. To one ciężko chorują przez koronawirusa - mówi Interii kierownik kliniki dr hab. n. med. Beata Rybojad.
 

Źródło:

Interia.pl

Coraz więcej dzieci chorych na COVID-19 ląduje w szpitalach. „Od sześciu tygodni walczymy o życie 17-latka”

 

Coraz więcej dzieci chorych na COVID-19 ląduje w szpitalach. - Są też takie tuż po przechorowaniu, u których pojawiają się ciężkie powikłania neurologiczne. Dochodzi do niedowładów, do paraliżu - mówiła w TVN24 doktor habilitowana Beata Rybojad. Opowiedziała historię 17-latka, który trafił do jej szpitala "w ostatniej" chwili z saturacją na poziomie 50. - Od sześciu tygodni walczymy o jego życie. Nie szczepił się, bo koledzy się nie szczepią - dodała.

 

Źródło:

TVN 24

Uczelnia

Kalendarz

Styczeń 2022