Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

18.05.2022

Studenci medycyny wspierają lubelski szpital dziecięcy

Studenci medycyny zebrali 10 tys. zł, za które zakupili aparaturę medyczną i przekazali ją na oddział noworodkowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

 

– Studenci do tej pory wspierali dzieci ze szpitala pluszakami pod choinkę, po raz pierwszy zdecydowali się zebrać środki pieniężne – mówi dr Jolanta Taczała, p.o. zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. – Nigdy nie ma za dużo dobrego sprzętu w szpitalu, bo on jest wciąż unowocześniany. Jesteśmy bardzo wdzięczni. Zebrali pokaźną kwotę 10 tys. Obiecali pobijać rekord na kolejny rok, ale cenne jest to, że studenci medycyny już włączają się w taką akcję wspierania szpitali. 

 

Źródło:

Radio Lublin

 

 

Lubelscy studenci mają serce, szpital ma nowy sprzęt

 

Pulsoksymetry, termometry i łóżeczko dziecięce to prezenty od lubelskich studentów dla Oddziału Patologii Noworodków Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Wczoraj przedstawicielki IFMSA-Poland, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny przyniosły dary do szpitala.

 

Źródło:

Dziennik Wschodni

 

 

Sprzęt, który pozwala mamom spać spokojnie. Studenci zebrali pieniądze na aparaturę dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

 

Na Oddział Patologii Noworodków Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie trafiają na przykład maluchy, które przyszły na świat w połowie ciąży. Żeby wesprzeć ich powrót do zdrowia, studenci z IFMSA-Poland przekazali sprzęt, na który zbierali pieniądze podczas akcji charytatywnych.

 

Źródło:

Kurier Lubelski

Studenci pomogli noworodkom i pobili rekord w zbiórce pieniędzy


Właśnie zakończyła się akcja „Miś pod szpitalną choinkę”. Z powodu pandemii COVID-19 w tym roku miała głównie formułę zbiórki pieniędzy. Studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny przekazali w środę sprzęt pacjentom Szpitala Dziecięcego w Lublinie za 10 tys. złotych.

 

 

Źródło:

Radio ESKA

Uczelnia

Kalendarz

Sierpień 2022