Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

22.06.2022

Ranking Perspektywy 2022

W rankingu Uczelni Akademickich 2022 – najlepszą uczelnią w województwie lubelskim jest Uniwersytet Medyczny w Lublinie – sklasyfikowany na 21. miejscu.

 

Ranking Szkół Wyższych Perspektyw od początku, czyli od 2000 roku, adresowany jest do kandydatów na studia i ma pomagać w wyborze kierunku studiów i uczelni.

 

Pełne wyniki rankingu znajdują się na stronie www.ranking.perspektywy.pl.

 

Źródło:

Radio Lublin

Ranking Perspektyw 2022

 

W województwie lubelskim najlepszą uczelnią akademicką okazał się jak w poprzednim roku Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

 

Źródło:

TVP 3 Lublin

 

Gdzie najlepiej studiować w Lublinie? Ranking uczelni Perspektywy 2022

 

Uniwersytet Medyczny w Lublinie pozostaje najlepszą szkołą wyższą w naszym regionie.

 

– Myślę, że biorąc pod uwagę różne uwarunkowania, jest to dla nas dobre miejsce. Ale z drugiej strony nie powiem, żebyśmy byli z niego do końca zadowoleni, bo chcemy podnosić poprzeczkę coraz wyżej – komentuje prof. Wojciech Załuska, rektor uniwersytetu. – Na niektórych poziomach naszej aktywności, jak warunki kształcenia, umiędzynarodowienie czy potencjał naukowy, wypadamy bardzo dobrze. Pracujemy nad lepszą organizacją badań naukowych, kooperacją z innymi lubelskimi uczelniami. Jeszcze mocniej musimy popracować nad wynalazczością czy sytuacją naszych absolwentów na rynku pracy, bo bardzo byśmy chcieli, żeby pracowali oni głównie na naszym terenie, ale tu problem jest złożony – wylicza prof. Załuska.

 

Źródło:

Dziennik Wschodni

Uczelnia

Kalendarz

Lipiec 2022