Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

21.06.2022

Ukraiński minister zdrowia w Lublinie

Delegacja ukraińskiego Ministerstwa Zdrowia, na czele z Szefem Resortu spotkała się z władzami Uniwersytetu Medycznego w Lubinie. Rozmowy dotyczyły między innymi odbudowy ukraińskiego systemu ochrony zdrowia.

 

Źródło:

TVP 3 Lublin

 

 

Walka o przeżycie. Tam karetka nie dotrze

 

Minister Wiktor Laszko wstąpił do Lublina w drodze na Kongres 590 w Warszawie, gdzie weźmie udział w dyskusji na temat odbudowy systemu ochrony zdrowia Ukrainy.

 

Był pod wrażeniem możliwości kształcenia studentów w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Podczas zwiedzania zatrzymał się m.in. przy stanowisku do szkolenia przyszłych stomatologów.

 

 

 

 

Źródło:

Dziennik Wschodni

 

Minister zdrowia Ukrainy z wizytą w Lublinie

 

Musimy myśleć o tym co będzie po wojnie, jak będziemy odbudowywać nasze państwo - powiedział Wiktor Liaszko, minister zdrowia Ukrainy, który odwiedził Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Źródło:

Kurier Lubelski

 

Uniwersytet Medyczny pomoże w powojennej odbudowie służby zdrowia

 

Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie będzie miejscem nauki studentów i lekarzy z Ukrainy, którzy mają podnieść swoje umiejętności, aby pomóc podczas działań wojennych i później przy odbudowie służby zdrowia w Ukrainie po wojnie.

 

– Nasze Centrum jest złotym standardem, jeśli chodzi o koncepcje edukacyjne. Uczyliśmy ukraińskich okulistów, daliśmy im sprzęt. Jest on już na polu walki. Ukraińscy lekarze operują pod naszym nadzorem, czy raczej monitoringiem – informuje prof. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Wzięliśmy do pracy trochę koleżanek i kolegów z Ukrainy. Dotyczy to zarówno pracowników naukowych, jak i lekarzy. Chcemy odpowiedzieć na wszelkie potrzeby, jakie są teraz ze strony ukraińskiej.

 

Źródło:

Radio Lublin

 

Uczelnia

Kalendarz

Lipiec 2022