Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

01.07.2022

Takie operacje tylko w Lublinie. SPSK nr 1 chwali się technologią 3D w operacji oka

Do niedawna była to rzadkość nawet w skali kraju, teraz – w Lublinie – to już standard. Chodzi o najnowsze rozwiązania chirurgiczne technologii 3D w chirurgii leczenia wad refrakcji oka. Klinika Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej SPSK nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie stosuje w tym celu niezwykle precyzyjną, najnowocześniejszą w Polsce aparaturę nawigacyjną Verion.

 

Najnowsza technologia, którą posługują się lekarze z SPSK nr 1 w Lublinie, służy do wykonywania operacji zaćmy z wykorzystaniem dodatkowych urządzeń nawigacyjnych.

 

Źródło:

Radio ESKA

Nowoczesne technologie w okulistyce

 

Jedyny w naszym regionie i najnowocześniejszy w Polsce sprzęt do operacji okulistycznych w technice 3D jest już wykorzystywany w leczeniu chorych. W Klinice Okulistyki SPSK1 w Lublinie prof. Robert Rejdak z zespołem przeprowadza operacje z wykorzystywaniem najnowocześniejszych technologii w leczeniu wad oka.

 

Źródło:

TVP 3 Lublin

Okuliści z całego świata przyjeżdżają szkolić się w Lublinie

 

Specjaliści z całego świata przyjeżdżają do Lublina, żeby szkolić się w operacjach oczu za pomocą najnowszej technologii 3D oraz maszyn Verion odpowiedzialnych za leczenie zaćmy. W Klinice Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie używany jest najnowocześniejszy i najbardziej precyzyjny sprzęt dostępny na rynku.

 

 

Źródło:

Radio Lublin

 

Uczelnia

Kalendarz

Sierpień 2022