Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

06.07.2022

Lubelskie uczelnie jeszcze bardziej zacieśniają współpracę

W ramach Związku Uczelni Lubelskich powstały właśnie cztery nowe inicjatywy. Jedną z nich jest Akademicki Budżet Partycypacyjny ZUL, który będzie działał podobnie jak Budżet Obywatelski, ale w ramach uczelni.

 

Źródło:

Radio ESKA

 

Wspólny rozwój ma przyszłość. Nowe inicjatywy Związku Uczelni Lubelskich

 

Związek Uczelni Lubelskich rozwija współpracę i proponuje cztery wspólne inicjatywy. Będą to: Akademicki Budżet Partycypacyjny, Interprojekt, Wirtualna Karta Biblioteczna i Staż za Miedzą.

 

– Cztery nowe propozycje Związku Uczelni Lubelskich pozwolą na jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału akademickiego Lublina – uważa prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

 

Źródło:

Radio Lublin

 

Inicjatywy Związku Uczelni Lubelskich

 

Związek Uczelni Lubelskich wspólnie z urzędem miasta ogłosił cztery nowe inicjatywy. Skorzystać mają na nich zarówno studenci jaki naukowcy.

 

Inicjatywy obejmują między innymi: wymianie pomysłów i inicjatyw pracowników i studentów, budowanie wspólnych zespołów badawczych czy staż dla naukowców, którzy chcą zacząć lub kontynuować badania na uczelni wchodzącej w skład ZUL.

 

Źródło:

Radio Centrum

Najwybitniejsi studenci nagrodzeni

 

Wręczono statuetki „Wybitny Student Związku Uczelni Lubelskich 2022″. Trafiły one do czterech osób, a otrzymały je za swoje niezwykłe osiągnięcia.

 

 

 

Źródło:

Radio Centrum

"Staż za miedzą" na lubelskich uczelniach. Naukowcy będą dzielić się sprzętem i ściślej współpracować

 

Lubelskie uniwersytety zacieśniają współpracę. Właśnie ogłoszono inicjatywę pod hasłem "Staż za miedzą", która ma umożliwić prowadzenie badań w innej uczelni - czyli "za miedzą" - dysponującej np. laboratoriami i aparaturą, do której dany naukowiec nie ma u siebie dostępu. Rektorzy zapowiadają też wspólne karty biblioteczne i budżet partycypacyjny.

Źródło:

Radio TOK FM

 

Cztery lubelskie uczelnie ogłosiły plany większej integracji. Wszystko po to, aby łatwiej pracowało się naukowcom i studentom.

 

Źródło:

TVP 3 Lublin/Panorama Lubelska

 

Uczelnia

Kalendarz

Sierpień 2022