Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

14.11.2022

Terytorialsi będą szkolić się w Centrum Symulacji Medycznej. Podpisano umowę o współpracy

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zacieśnia współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej. Żołnierze będą doskonalić swoje umiejętności w Centrum Symulacji Medycznej – jednostki należącej do uczelni.

 

– Tu będą się szkolić żołnierze nie tylko z województwa lubelskiego, ale również z mazowieckiego i kilku innych jednostek w Polsce – mówi dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, generał broni Wiesław Kukuła.

 

– Zajęcia będą bardzo intensywne i przydatne między innymi na polu walki – mówi prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. Kamil Torres.

 

Źródło:

Radio Lublin

 

 

Żołnierze będą się szkolić w Centrum Symulacji Medycznej. A dowódca szuka tu nowych rekrutów

 

Nawet kilkuset żołnierzy rocznie ma się dokształcać w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Dowódca wojsk obrony terytorialnej liczy także na nowych studentów i pracowników naukowych uczelni w szeregach WOT.

Źródło:

Dziennik Wschodni

Terytorialsi będą się kształcić na Uniwersytecie Medycznym

 

Żołnierze wracają na studia. Terytorialsi będą się szkolić w Centrum Symulacji Medycznej.

 

To efekt porozumienia między Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, a Wojskami Obrony Terytorialnej. Ta współpraca już trwa, od około trzech lat, a dziś została oficjalnie przypieczętowana.

 

Źródło:

Radio Centrum

WOT podpisał porozumienie z UM w Lublinie

 

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej podpisało porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Żołnierze z brygad OT będą podnosić swoje kwalifikacje oraz doskonalić umiejętności w Centrum Symulacji Medycznej Uczelni.

 

Źródło:

Radio Plus

Uczelnia

Kalendarz

Listopad 2022