Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

13.02.2023

Poznaliśmy nowych Ambasadorów Województwa Lubelskiego

Profesor Robert Rejdak, Speedway Lublin S.A. i Teatr Muzyczny w Lublinie to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Wyróżnienia wręczono w sobotę wieczorem podczas uroczystej gali w Centrum Spotkania Kultur.

 

W kategorii osoba" Ambasadorem został prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak. To kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej oraz prorektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jest też współtwórcą Ponadregionalnego Centrum Leczenia Urazów Narządu Wzroku przy SPSK Nr 1 w Lublinie. Przeprowadził ponad czterdzieści tysięcy interwencji chirurgicznych, w tym operacji zaćmy, witrektomii oraz pionierskie w kraju wszczepienia soczewki plamkowej Scharioth’a.

 

Źródło:

Kurier Lubelski

 

Okulista, żużlowcy i teatr. Oto nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego

 

Już po raz 24. wręczono tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego. Od 1999 r. samorząd województwa wyróżnia tych, którzy wnoszą wkład w rozwój regionu, angażują się w życie lokalnej społeczności, wyróżniają się swoimi dokonaniami, pomagają innym, stając się autorytetami dla lokalnej społeczności.

 

 

Źródło:

Dziennik Wschodni

 

„To nasza duma”. Poznaliśmy kolejnych Ambasadorów Województwa Lubelskiego

 

Znamy tegorocznych Ambasadorów Województwa Lubelskiego. Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: firma, instytucja oraz osoba.  – To dla mnie wielki zaszczyt i motywacja do dalszej pracy – mówi prof. Robert Rejdak. – Dostrzeżone zostały przede wszystkim działania na płaszczyźnie międzynarodowej, przede wszystkim promowane ośrodka akademickiego na światowym poziomie, jakim jest Lublin. Cieszę się, że te działania mają znaczenie.

 

Źródło:

Radio Lublin

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024