Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Media o nas

25.05.2023

Ci to potrafią świętować. Centrum Symulacji Medycznej zamiast zdmuchnąć świeczki, wzięło się do pracy

Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie obchodziło jubileusz dziesięciolecia działalności. Z tej okazji pokazali, co potrafią.

 

Lubelski CSM jest najlepiej wyposażoną tego typu placówką w Polsce oraz jedną z najlepszych na świecie. Każdego dnia w salach CSM odbywają się ćwiczenia podczas których studenci w warunkach symulowanych doskonalą swoje umiejętności praktyczne.

 

- Centrum Symulacji Medycznej służy do realizacji zadań, które przez dziesięć lat udało się tu skoncentrować. Mamy najlepszych edukatorów medycznych. Budynek jest wykorzystywany w ponad 100 procentach. CSM to symulowany szpital, posiada wszystkie oddziały, szpitalny oddział ratunkowy, ale również mieszkanie pacjenta czy ulicę. Służy do realizacji każdego scenariusza jakiego ratownicy i lekarze mogą napotkać w swoim życiu zawodowym – mówi Kamil Torres, profesor CSM.

 

Źródło:

Dziennik Wschodni

Jubileusz 10-lecia Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie

 

Uroczystości 10-lecia Centrum Symulacji Medycznej odbyły się w środę (24 maja). Jak przystało na urodziny był tort i niezwykła akcja. Jaka? Pokaz symulacji ratowniczej straży pożarnej i ratownictwa medycznego.

 

Placówka jest miejscem, gdzie młodzi lekarze zdobywają wiedzę i umiejętności na symulatorach pacjenta i chirurgicznych oraz manekinach medycznych.

 

Podczas uroczystości 10-lecia Centrum Symulacji Medycznej zostały wręczone podziękowania i dyplomy uznania dla pracowników. Wydarzenie zakończył Pokaz symulacji ratowniczej straży pożarnej i ratownictwa medycznego.

 

Źródło:

Kurier Lubelski

10 lat Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie

 

Panorama Lubelska, początek materiału ok. 8 min.

 

 

Źródło:

TVP 3 Lublin

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zapowiada rozbudowę uznanej placówki

 

W Uniwersytecie Medycznym w Lublinie trwają uroczystości jubileuszowe Centrum Symulacji Medycznej. W programie m.in. warsztaty i konferencje. Władze instytutu podsumowują dotychczasową działalność i szykują się do budowy nowego ośrodka edukacyjnego.

 

Mowa o Centrum Edukacji Medycznej. Znajdować mają się tam m.in. studio multimedialne, pracownie z robotami chirurgicznymi, sale druku 3d i hologramowe.

Źródło:

Radio Eska

 

Jubileusz 10-lecia Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie

 

Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie świętuje 10-lecie działalności. Uroczyste obchody odbyły się w środę 24 maja. Placówka to miejsce, gdzie młodzi lekarze doskonalą swoje umiejętności na symulatorach pacjenta, manekinach medycznych czy symulatorach chirurgiczny

 

Źródło:

Radio Lublin

Pokaz działania służb w symulowanej sytuacji ogłoszenia alarmu

 

Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie obchodzi 10-lecie swojej działalności. Uroczyste obchody zwieńczył pokaz działania służb w symulowanej sytuacji ogłoszenia alarmu.

 

Źródło:

Radio Lublin

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024