
Akademickie Koło PTP
Serdecznie witamy na stronie Akademickiego Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Składki członkowskie Koła PTP
Informujemy, że składki członkowskie można wpłacać na rachunek bankowy Koła PTP-u:
Bank BGŻ 97203000451110000002832020
Wysokość składki za cały rok wynosi:
- 84 zł członkowie
-
42 zł emeryci/renciści
Aktualności






Skład Zarządu Koła PTP
Zarząd Koła PTP
przy Wydziale Nauk o Zdrowiu
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
2017 – 2021
Przewodnicząca
dr hab. n. o zdr. Beata Dobrowolska, prof. uczelni
Katedra i Zakład Zarządzania w Pielęgniarstwie
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
ul. Staszica 4/6, 20-081 Lublin
e-mail: beata.dobrowolska@umlub.pl
Viceprzewodnicząca
dr hab. n. o zdr. Barbara Ślusarska, prof. uczelni
Zakład Medycyny Rodzinnej i Pielęgniarstwa Środowiskowego
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
ul. Staszica 4/6, 20-081 Lublin
e-mail: barbara.slusarska@umlub.pl
Sekretarz
dr n. o zdr. Aneta Kościołek, prof. uczelni
Zakład Podstaw Pielęgniarstwa i Dydaktyki Medycznej
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
ul. Staszica 4/6, 20-081 Lublin
e-mail: aneta.kosciolek@umlub.pl
Skarbnik
dr hab. n. o zdr. Anna Bednarek
Katedra i Zakład Pielęgniarstwa Pediatrycznego
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
ul. Chodźki 2 (DSK), 20-093 Lublin
e-mail: anna.bednarek@umlub.pl
Członkowie Zarządu Koła
dr n. o zdr. Grzegorz Nowicki
Zakład Medycyny Rodzinnej i Pielęgniarstwa Środowiskowego
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
ul. Staszica 4/6, 20-081 Lublin
e-mail: grzegorz.nowicki@umlub.pl
dr n. med. Regina Lorencowicz
Katedra i Zakład Pielęgniarstwa Neurologicznego
ul. Jaczewskiego 8 (SPSK Nr 4), 20-954 Lublin
e-mail: regina.lorencowicz@umlub.pl
dr n. med. Renata Domżał-Drzewicka
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
ul. Staszica 4/6, 20-081 Lublin
e-mail: renata.domzal-drzewicka@umlub.pl
Członkowie Koła PTP
Lista Członków Koła PTP przy WPiNoZ UM w Lublinie na rok 2017
- Baczewska Bożena
- Bednarek Anna
- Celej-Szuster Jolanta
- Charzyńska-Gula Marianna
- Ciechaniewicz Wiesława
- Czekirda Marta
- Deluga Alina
- Dobrowolska Beata
- Domżał-Drzewicka Renata
- Fidecki Wiesław
- Gałęziowska Edyta
- Girzelska Joanna
- Kachaniuk Hanna
- Kępska Teresa
- Klukow Jadwiga
- Kocka Katarzyna
- Kościołek Aneta
- Ksykiewicz-Dorota Anna
- Kulik Bernadetta Teresa
- Lorencowicz Regina
- Łepecka - Klusek Celina
- Mianowana Violetta
- Masalska Klaudia
- Nowicka Elżbieta
- Nowicki Grzegorz
- Olszak Cecylia
- Pabiś Małgorzata
- Pacian Anna
- Pietraszek Agata
- Piasecka Katarzyna
- Piątek Anna
- Pilewska-Kozak Anna
- Szydłowska Elżbieta
- Szadowska-Szlachetka Zdzisława
- Ślusarska Barbara
- Tymecka Irena
- Walas Lilla
- Wasilewski Paweł
- Wysokiński Mariusz
- Zarzycka Danuta
Forum Dyskusyjno-Naukowe w Pielęgniarstwie
I FORUM DYSKUSYJNE PIELĘGNIARSTWA W LUBLINIE pt. „Diagnozowanie stanu pacjenta w praktyce pielęgniarskiej” - 02 kwietnia 2014 r.
Sprawozdanie
I Forum Dyskusyjne Pielęgniarstwa odbyło się w dniu 02 kwietnia 2014 r. na terenie SPSK 4 w Lublinie. Inicjatorem i pomysłodawcą Forum był Zarząd Uniwersyteckiego Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego funkcjonującego przy Wydziale Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Organizacyjnie przedsięwzięcie to zostało wsparte przez Zarząd Wojewódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Lublinie. Forum Dyskusyjne Pielęgniarstwa jest ideą o charakterze cyklicznym, powstałą w celu transferu wiedzy odnoszącej się do pielęgniarstwa jako dyscypliny naukowej i osiągnięć światowego pielęgniarstwa, wymiany doświadczeń naukowych w obszarze pielęgniarstwa, wymiany interdyscyplinarnych doświadczeń naukowych nauk/dyscyplin naukowych wykorzystywanych w badaniach podejmowanych w pielęgniarstwie (pedagogika, psychologia, socjologia, medycyna), prezentacji dobrych praktyk pielęgniarskich opartych o dowody naukowe (EBN) oraz edukacji zawodowej angażującej teoretyków i praktyków zawodu pielęgniarskiego na drodze naukowej dyskusji. Adresatami Forum są członkowie uniwersyteckiego Koła PTP, członkowie PTP w regionie lubelskim, studenci WPiNoZ ze szczególnym uwzględnieniem członków wydziałowych studenckich kół naukowych, doktorantów przygotowujących prace z obszaru pielęgniarstwa, pielęgniarek i pielęgniarzy praktyki, przedstawicieli zawodów współpracujących z pielęgniarkami w sprawowaniu opieki (lekarze, położne, fizjoterapeuci, ratownicy medyczni, dietetycy, pedagogowie, psychologowie, socjologowie, terapeuci, itp.) również sympatycy PTP i pracownicy naukowo-dydaktyczni WPiNoZ UM w Lublinie.
Temat Forum określony jako „Diagnozowanie stanu pacjenta w praktyce pielęgniarskiej” skupił się na dyskusji wokół dwóch klasyfikacji: ICNP (Międzynarodowa Klasyfikacja Praktyki Pielęgniarskiej) i NANDA (North American Nursing Diagnosis Association).
Wśród zacnych gości spotkania były: Prof. dr hab. Irena Wrońska – Dziekan Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu UM w Lublinie; Prof. dr hab. Anna Ksykiewicz-Dorota – Prodziekan Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu UM w Lublinie, Dr Grażyna Wójcik – Prezes Zarządu Głównego PTP w Warszawie, Dr Grażyna Rogala-Pawelczyk- Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w Warszawie, Mgr Teresa Kuziara – Wiece-Przewodniczącą - Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w Warszawie, Ewa Sawicka - Rzecznik prasowy Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w Warszawie; Dr Anna Andruszkiewicz- Przedstawiciela Centrum Badania i Rozwoju ICNP w Łodzi, Mgr Hanna Drozdowicz – Wiceprzewodniczącą Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Lublinie.
Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele wszystkich wskazanych w koncepcji Forum grup pochodzących nie tylko z Lublina, ale również z odległych miejsc w Polsce takich jak Nowy Sącz, Konin czy Częstochowa.
Spotkanie składało się z trzech części: prezentacji wprowadzających w tematykę Forum, wypowiedzi zaproszonych ekspertów oraz otwartej dyskusji tematycznej uzupełnionej krótkim sondażem opinii uczestników Forum nt. klasyfikacji ICNP oraz NANDA.
Prezentacje wprowadzające wygłosiły dr hab. Danuta Zarzycka (Wprowadzenie do dyskusji wokół klasyfikacji ICNP i NANDA), dr Beata Dobrowolska (Praktyka diagnozowania stanu pacjenta wg klasyfikacji ICNP - analiza empiryczna) oraz dr hab. Barbara Ślusarska (Praktyka diagnozowania stanu pacjenta wg klasyfikacji NANDA- analiza empiryczne).
Grono ekspertów reprezentowali: dr Grażyna Wójcik- Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego,dr Grażyna Rogala-Pawelczyk- Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych,dr Anna Andruszkiewicz z Centrum Badania i Rozwoju ICNP w Łodzi – oficjalny przedstawiciel Pani Doroty Kilańskiej - członka Rady Narodowych Reprezentantów Międzynarodowej Rady Pielęgniarek (CNR ICN), dr hab. Antoni Niedzielski - Katedra Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dr Agnieszka Zwolak - Katedra Interny z Zakładem Pielęgniarstwa Internistycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz mgr Dorota Flis – Naczelna Pielęgniarka SPSK 4 w Lublinie. W Forum brały udział także - jako honorowi goście ale również aktywnie uczestnicząc w dyskusji – Dziekan WPiNoZ prof. dr hab. Irena Wrońska i oraz Prodziekan Wydziału prof. dr hab. Anna Ksykiewicz-Dorota.
Zaproszeni Eksperci, a także pozostali uczestnicy Forum zabierający głos w otwartej części dyskusji wskazywali na korzyści z wprowadzenia klasyfikacji, między innymi takie jak:
- wzrost jakości opieki pielęgniarskiej oraz poziomu bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego, w tym zmniejszenie liczby zdarzeń niepożądanych poprzez bieżące monitorowanie działań i interwencji pielęgniarskich
- wykorzystanie wprowadzanych w ramach klasyfikacji danych do pełnego zobrazowania diagnoz pielęgniarskich, planowania opieki pielęgniarskiej, stosowanych procedur, itp.
- możliwość monitorowania liczby personelu pielęgniarskiego w aspekcie m.in. oceny potrzeb kadrowych, oraz rzetelnej wyceny świadczeń pielęgniarskich
- perspektywa kształtowania wysokości wynagrodzeń pielęgniarki w relacji do faktycznie wykonanych zadań.
W dyskusji wskazywano jednak także na to, że proces wprowadzania klasyfikacji będzie wiązał się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów wynikających m.in. z przeszkoleniem kadry pielęgniarskiej w zakresie posługiwania się wybraną klasyfikacją a także z zakupem programów użytkowych (licencji) przez podmioty lecznicze oraz zakupu dodatkowego wyposażenia w postaci sprzętu informatycznego o parametrach użytkowych umożliwiających korzystanie odpowiednich aplikacji.
Jedną z istotnych konkluzji Forum było stwierdzenie, że dotychczasowa wiedza środowiska pielęgniarskiego w kwestii specyfiki różnych klasyfikacji, zasadności ich stosowania oraz efektów pełnego praktycznego wdrożenia do rozliczania procedur pielęgniarskich w systemie ochrony zdrowia w Polsce jest jeszcze wysoce niewystarczająca, aby pozwalała na arbitralne wprowadzenie jakiejś jednej, konkretnej klasyfikacji bowiem mogłoby to przynieść skutki odbiegające od oczekiwanych.
Poza ogólnym algorytmem postępowania medycznego, wynikającym z przyjętej klasyfikacji oraz bezpośredniego – poprawnego - przetłumaczenia procedur na język polski (na co szczególną uwagę zwracała w dyskusji Pani Dziekan WPiNoZ UM w Lublinie – Prof. dr hab. Irena Wrońska), przygotowanie takich procedur powinno również uwzględniać m.in.: dostępność środków w systemie, w tym przewidzianych na finansowanie konsekwencji wprowadzenia klasyfikacji, poziom wyposażenia podmiotów leczniczych w sprzęt i materiały, a także zawierać uregulowania w kwestiach organizacyjnych bezpośrednio związanych z opieką pielęgniarską systemem prowadzenia dokumentacji pielęgniarskiej oraz rozliczeń z płatnikiem świadczeń pielęgniarskich.
Na zakończenie I Forum Dyskusyjnego Pielęgniarstwa Przewodnicząca Uniwersyteckiego Koła PTP – Dr hab. n. zdr. Barbara Ślusarska podziękowała wszystkim uczestnikom za obecność i żywe zainteresowanie tematem oraz zaprosiła na kolejne spotkanie, które jest planowane w kolejnym roku akademickim.
II FORUM DYSKUSYJNO – NAUKOWE W PIELĘGNIARSTWIE pt. „Lider w praktyce pielęgniarskiej - 13 maja 2015 r.
Sprawozdanie
W dniu 13 maja 2015 roku na auli wykładowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie odbyło się II FORUM DYSKUSYJNO- NAUKOWE PIELĘGNIARSTWA, którego organizatorami byli Zarząd Koła PTP przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Pracowania Pielęgniarstwa Środowiskowego Katedry Onkologii i Środowiskowej Opieki Zdrowotnej Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Już po raz drugi odbyło się spotkanie, którego ideą było dzielenie się wiedzą, wymiana poglądów i argumentów w temacie uznawanym za ważny z punktu widzenia rozwoju pielęgniarstwa. Obszarem wiodącym podczas II Forum był temat „Lider w praktyce pielęgniarskiej”. Tegoroczne Forum zgromadziło liczną grupę (około 150 osób) pielęgniarek praktyków, nauczycieli i naukowców oraz przedstawicieli samorządów zawodowych pielęgniarek.
W sesji Inauguracyjnej Prof. Dr hab. Maria Kózka, Prodziekan Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM Kraków zaprezentowała wykład „Pielęgniarka jako lider w opiece i zmianach systemu opieki zdrowotnej”. Natomiast Dr hab. Ludmiła Marcinowicz, Wydział Nauk o Zdrowiu UM, Białystok w swoim wystąpieniu przedstawiła „Oczekiwane kompetencje i zachowania lidera w pielęgniarstwie”.
Duże zainteresowanie uczestnicy Forum przejawiali sesją tematyczną, w której Mgr Urszula Polska prezentowała swoje doświadczenia z praktyki pielęgniarskiej jako Advanced Nurse Practitioner (ANP) w specjalizacji dorośli ‑ geriatria w Stanach Zjednoczonych w prezentacji pt. Lider zaawansowanej praktyki pielęgniarskiej w USA.
W części trzeciej spotkania w panelu Eksperckim w temacie przewodnim FORUM wypowiadali się eksperci w osobach: Prof. dr hab. Maria Kózka, Prodziekan Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM Kraków; Prof. dr hab. Anna Ksykiewicz –Dorota, Prodziekan Wydział Nauk o Zdrowiu UM Lublin, Dr hab. Ludmiła Marcinowicz, Wydział Nauk o Zdrowiu UM, Białystok oraz Dr n. zdr. Grażyna Wójcik – Prezes Zarządu Głównego PTP, Warszawa. Zarówno eksperci jak i dyskutanci zgodni byli co do znaczenia roli lidera/ów w rozwoju współczesnego pielęgniarstwa.
Równolegle do obrad FORUM odbywała się także sesja plakatowa pt. „Pielęgniarka – lider w praktyce zawodowej”, w której uczestnicy prezentowali doniesienia naukowe.
Owocne obrady FORUM zakończyła dr hab. Barbara Ślusarska podsumowując ich przebieg, dziękując wszystkim uczestnikom za współtworzenie atmosfery spotkania oraz przekazując zaproszenie na III FORUM DYSKUSYJNE w Lublinie.
Historia Koła PTP
1979 rok
Powstanie Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy pierwszym Wydziale Pielęgniarskim Akademii Medycznej w Lublinie
Przewodnicząca: Jolanta Górajek-Jóźwik
Działalność:
- Ścisła współpraca z Zarządem Okręgowego PTP w Lublinie.
- Współpraca z Zarządem Głównym PTP.
- Od 1984 roku współpraca z Zespołem ds. współpracy między wydziałami pielęgniarskimi Akademii Medycznych (przy ZGPTP).
1988 rok
Reaktywacja Uczelnianego Koła PTP przez Zakład Organizacji Pracy Pielęgniarskiej Akademii Medycznej
Przewodnicząca: Anna Piątek
V-ce przewodnicząca: Regina Samerek
Sekretarz: Grażyna Trubaluk i Teresa Kulik
Działalność:
- Czerwiec 1988 rok – uczestnictwo doc. Heleny Lenartowicz w spotkaniach Europejskiej Grupy Pielęgniarek Badaczy (WENR – Workgroup of Eurpopean Nurse Researchers) w Izraelu (1988 rok) i Frankfurcie (1989 rok).
- Udział w działalności Zespołu ds. Akademickiego Kształcenia Pielęgniarek i Badań w Pielęgniarstwie przy ZGPTP – Nina Gozdek (przewodnicząca).
Lata 1993-1997
Przewodnicząca: Irena Wrońska
Sekretarz: Teresa Kulik
Skarbnik: Hanna Kachaniuk
Lata 1997-2001
Przewodnicząca: Jadwiga Burian
Sekretarz: Danuta Zarzycka
Skarbnik: Hanna Kachaniuk
- Wrzesień 2000 rok – Reykjavik WENR
Lata 2001-2005
Przewodnicząca: Beata Dobrowolska
Sekretarz: Danuta Zarzycka
Skarbnik: Marta Czekirda
Lata 2005-2009
Przewodniczący: Wiesław Fidecki
V-ce przewodnicząca: Beata Dobrowolska
Sekretarz: Danuta Zarzycka
Skarbnik: Marta Czekirda
Członkowie Zarządu: Hanna Kachaniuk i Mariusz Wysokiński
Działalność:
- 15 maja 2007 roku – udział w organizacji Jubileuszowej Konferencji z okazji 50-lecia Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Lublinie.
- 15 września 2007 – Uczestnictwo w Międzynarodowej Konferencji Jubileuszowej – 50 lat Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Warszawie.
- 2008 rok – powstanie Studenckiego Koła PTP przy WPiNoZ UM w Lublinie – dr Beata Dobrowolska (koordynator).
KADENCJA w latach 2009-2013
Przewodniczący: Barbara Ślusarska
V-ce przewodnicząca: Beata Dobrowolska
Sekretarz: Lilla Walas
Skarbnik: Marta Czekirda
Członkowie Zarządu: Hanna Kachaniuk, Anna Pacian i Danuta Zarzycka
Działalność:
- Założenie strony internetowej Koła PTP przy WNoZ UM w Lublinie.
- Zorganizowanie szkolenia dla pielęgniarek, we współpracy z Wojewódzkim Zarządem Oddziału PTP w Lublinie, na temat „ Wprowadzenie do praktyki pielęgniarskiej opartej na faktach EBNP (Evidence Based Nursing Practice) w dniu 25 października 2011roku
- Współorganizowanie konferencji Jubileusz 55-lecia Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego pt. „Niwelowanie różnic – od nauki do praktyki”, Zarząd Oddziału PTP Lublin oraz Akademickie Koło PTP WPiNoZ UM w Lublinie, 28.05.2012
- Wygłoszenie wykładów w ramach Jubileuszu 55-lecia PTP w Lublinie, 28.05.2012 r. przez 3 członków Koła PTP:
- B. Ślusarska: Wykład „Diagnozowanie w sposób tradycyjny - aktualny stan w praktyce pielęgniarskiej i w kształceniu pielęgniarek”
- B. Dobrowolska – „Diagnozowanie w pielęgniarstwie z wykorzystaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej (ICNP)”
-D. Zarzycka – „Diagnozowanie w pielęgniarstwie z wykorzystaniem klasyfikacji diagnoz NANDA”
KADENCJA w latach 2014-2017
Przewodniczący: Dr hab. n. zdr. Barbara Ślusarska
Z-ca przewodniczącego: Dr Marianna Charzyńska-Gula
Skarbnik: Dr Anna Bednarek
Sekretarz: Dr Aneta Kościołek
Członkowie Zarządu:Dr Renata Domżał-Drzewicka, Dr Jadwiga Klukow, Dr Elżbieta Nowicka
Działalność:
- Organizacja dwóch ważnych wydarzeń o charakterze szkoleniowo-naukowym z inicjatywy Koło PTP:
- I FORUM DYSKUSYJNE PIELĘGNIARSTWA „Diagnozowanie stanu pacjenta w praktyce pielęgniarskiej. Dyskusja wokół klasyfikacji ICNP i NANDA.” 2 kwietnia 2014 roku ( liczba uczestników spotkania – ponad 200 osób).
- II FORUM DYSKUSYJNO – NAUKOWE W PIELĘGNIARSTWIE pt. „Lider w praktyce pielęgniarskiej” 13 maja 2015 (liczba uczestników spotkania – około 150 osób.
2. Uczestnictwo Koła PTP w organizacji II KONFERENCJI NAUKOWO-SZKOLENIOWEJ pt. WYZWANIA NAUKOWE I ZAWODOWE WE WSPÓŁCZESNYM PIELĘGNIARSTWIE, Kielce, 10 czerwca 2016 roku. Aktywne uczestnictwo członków PTP w sesji plenarnej, wygłoszone referaty:
- Rozważania o strukturze pojęć w pielęgniarstwie – dr hab.n. zdr. Barbara Ślusarska
- Model Promocji Zdrowia Noli Pender w teorii i praktyce pielęgniarstwa – dr hab. n. zdr. Danuta Zarzycka,
- Członkowie Koła PTP przy WNoZ UM w Lublinie wygłosili 10 referatów w poszczególnych sesjach podczas konferencji
3.Opracowanie Regulaminu dofinansowania kosztów związanych z działalnością naukowo-szkoleniową członków Koła PTP przy Wydziale Nauk o Zdrowiu UM w Lublinie. Regulamin został zatwierdzony Uchwałą Nr 1/2017 Zarządu Koła PTP przy Wydziale Nauk o Zdrowiu UM w Lublinie w dniu 30.01.2017 rok.
4.Współorganizowanie konferencji Jubileusz 60-lecia Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego „Konferencja pt. „Bezpieczna pielęgniarka = bezpieczny pacjent”, Zarząd Oddziału PTP Lublin oraz Akademickie Koło PTP WNoZ UM w Lublinie, 11.05.2017 Lublin
Opracowanie (od 1979 do 2009): dr L. Walas,
Opracowanie (od 2009 do 2017) dr hab. B. Ślusarska (aktualizacja wrzesień 2017 rok)
Mentorki pielęgniarstwa Lubelszczyzny

(str.1; źródło: Alma Mater)

(str.2; źródło: Alma Mater)

(str.3; źródło: Alma Mater)

(str. 1; źródło: Alma Mater)

(str. 2; źródło: Alma Mater)

(str. 3; źródło: Alma Mater)

(str. 1; źródło: Alma Mater)

(str. 2; źródło: Alma Mater)

(str. 3; źródło: Alma Mater)

(str. 4; źródło: Alma Mater)

(str. 5; źródło: Alma Mater)

(str. 1; źródło: Alma Mater)

(str. 2; źródło: Alma Mater)

(str. 3; źródło: Alma Mater)

(str. 4; źródło: Alma Mater)

(str. 5; źródło: Alma Mater)

(str.1; źródło: Alma Mater)

(str.2; źródło: Alma Mater)

(str.3; źródło: Alma Mater)

(str. 1; źródło: Alma Mater)

(str. 2; źródło: Alma Mater)

(str. 3; źródło: Alma Mater)

(str. 4; źródło: Alma Mater)

(str. 5; źródło: Alma Mater)

(str. 1; źródło: Alma Mater)

(str. 2; źródło: Alma Mater)

(str. 3; źródło: Alma Mater)

(str. 4; źródło: Alma Mater)

(str. 5; źródło: Alma Mater)

(str. 1; źródło: Alma Mater)

(str. 2; źródło: Alma Mater)

(str. 3; źródło: Alma Mater)

(str. 4; źródło: Alma Mater)

(str. 5; źródło: Alma Mater)
Ważne linki
Kontakt
Katedra i Zakład Zarządzania w Pielęgniarstwie
Wydział Nauk o Zdrowiu UM w Lublinie
ul. Staszica 4-6 (Collegium Maximum)
20-081 Lublin
Przewodnicząca: dr hab. n. o zdr. Beata Dobrowolska, prof. uczelni
pok. 105
tel.: +48 81448 68 20
Uczelnia
- COVID-19
- Pracownicze Plany Kapitałowe
- Władze Uczelni
- Senat
- Statut, Strategia UM
- Doktoraty Honoris Causa
- Struktura organizacyjna
- Pracownicy
- Informacje
- Rada ds. Kształcenia
- Praca w UM
- Szpitale Kliniczne
- Fundusze Europejskie
- Projekty finansowane ze źródeł zewnętrznych
- Projekty ze środków budżetu Państwa
- Program Erasmus +
- Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność”
- NSZZ Pracowników
- Stowarzyszenia i organizacje
- Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
- Materiały do pobrania
- Mapa lokalizacji
- Spacer Wirtualny
- Media o nas
- Kontakt
- POMOCwKRYZYSIE
- Akademicka Pomoc Psychologiczna i Edukacyjna - APPiE
- Deklaracja dostępności
Kalendarz
Maj 2022
Pon | Wto | Śro | Czw | Pią | Sob | Nie |
01 | ||||||
02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 |
09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |